Altana ogrodowa drewniana


Wielu z nas szuka ucieczki z domu, gdy tylko nadarzy się okazja – nic dziwnego, zmiana otoczenia, czyli wyrwanie się z czterech ścian, bardzo służą kreatywności, pobudzają do działania, przełamują rutynę. Nie zawsze jednak mamy czas i możliwości na dalekie wojaże poza swoje miejsce zamieszkania. Co wtedy? A może swoje własne centrum wypoczynkowe? Dobrze zaaranżowana altana ogrodowa niczym nie ustępuje sielankowym miejscówkom – wystarczy trochę wyobraźni, a nudny ogród z altanką stanie się ulubionym miejscem dla rodziny i przyjaciół!

 

Altanka drewniana – pretekst, by nauczyć się odpoczywać

Jesteśmy w nieustannym pędzie – tak zapewne nowe pokolenia nazwą epokę, którą aktualnie kształtuje nasze pokolenie. Nie umiemy odpoczywać, odpoczynek traktujemy jako słabość, zbytek, odmawiamy sobie go na każdym kroku. A czy wasze telefony dadzą radę pracować cały tydzień bez podpięcia do ładowarki? Oczywiście, że nie!

Analogicznie jest z nami – ludźmi. Musimy odpoczywać, najlepiej na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni, śpiewu ptaków i szumu liści. Altana ogrodowa to miejsce zaledwie kilka kroków oddalone od salonu, latem to tutaj można oddać się drzemce, posłuchać ulubionej muzyki, zjeść lunch lub pograć z rodzinką w grę planszową. Zakup altany ogrodowej da idealny pretekst do wyjścia z czterech ścian, zrodzi pomysły na inny rodzaj rekreacji – słowem, nauczy odpoczynku na świeżym powietrzu.

Czy altanki ogrodowe https://www.produktyogrodowe.pl/20-altany-ogrodowe to nie za nudny zakup do mojego ogrodu?

Drewno to naturalny i piękny surowiec, ma w sobie zarówno coś z klasyki, jak i pewną świeżość i rodzi przyjemne odczucia. Altanki ogrodowe najlepiej jest kupować właśnie z rodzimych gatunków drewna, świetnie zestawimy je z płotem osłonowym, drewnianymi meblami ogrodowymi, drewutnią, a także z innymi ciekawymi aranżacjami, jak rustykalny taras lub klasyczna elewacja domu.

Altana nie musi być nudna, jeśli tylko pomyślimy o tym, jak ją wystroić. To co spotykamy w katalogach producentów altan ogrodowych faktycznie nie powala na kolana – drewniane wiaty z dwuspadowym dachem, bardziej pasują na wiejski przystanek autobusowy, niż jako rekreacyjne centrum za naszym domem. A co jeśli fabrycznie nową altanę potraktujemy jak czyste płótno malarskie?

Niczym romantyczni malarze weźmy w rękę zaczarowany ołówek i podnieśmy nieco standardy nowo kupionej altanki drewnianej. Oto prosta konstrukcja z czterech bali i dachu zamienia się z miejsca w magiczny zakątek – wnętrze oświetlają kolorowe lampiony różnej wielkości, podest z drewna przyozdabiają wielkie lampiony z leniwie palącymi się w środku świecami. Przyjemnie, prawda?

Na ławy i stół ogrodowy wewnątrz drewnianej altanki dodajmy trochę więcej komfortu – niech będzie wygodny i ciepły pled oraz masa kolorowych poduszek, na stole zaś niech pojawi się koronkowy obrusik. Cała reszta bibelotów, stalowego okucia, dodatków oświetleniowych, roślin doniczkowych itd. to już tylko kwestia waszej wyobraźni. Pozostawiamy was z zaczarowanym ołówkiem – stwórzcie swoją własną altanę ogrodową, odpoczywajcie w niej gdy tylko pozwoli na to pogoda i cieszcie się ze wspólnie spędzonych chwil!


Zobacz również